Mamy niebywałą okazję zaprosić Was na Koncert Papieski na myślenicki Rynek 9 październiaka 2022 godz. 14:00. Koncert, który planowałyśmy od ponad dwóch lat, bowiem miał być świadectwem wiary, wspomnieniem Wielkiego Polaka oraz integracją społeczności lokalnej z okazji 100 lecia urodzin św. Jana Pawła II.

„Ciepło patrzy mi w oczy Bóg” jest cyklem utworów wykonywanych z myślą o Janie Pawle II. Piosenki do których powstały melodie, zostały zaczerpnięte z Homilii i wierszy Jana Pawła II, niejednokrotne są twórczością własną Wykonawców. Celem koncertu jest zjednoczenie mieszkańców Myślenic, ożywienie wspomnień związanych z Janem Pawłem II, przybliżenie na nowo nauki papieża, lepiej przyswajalnej w towarzystwie muzyki.

Mieszkańcy będą mieć możliwość zaśpiewania wspólnie pieśni „Barka”, a po koncercie będzie czas na rozmowy o Ojcu Świętym św. Janie Pawle II oraz na kremówki. Koncert jest dedykowany mieszkańcom miasta i gminy Myślenice, którzy chcieliby wspólnie, w otoczeniu muzyki i twórczości papieża Jana Pawła II upamiętnić jego rocznice urodzin, ożywić wspomnienia związane z papieżem i przybliżyć na nowo jego naukę. Dzięki organizacji koncertu pt. ” Ciepło patrzy mi w oczy Bóg” we współpracy z różnymi podmiotami zaspokoimy potrzeby mieszkańców związane z upamiętnieniem postaci papieża Jana Pawła II, jego nauki, ożywieniem pamięci związanej z jego osobą, tak ważną dla narodu Polskiego. Koncert będzie miał charakter upamiętniający postać papieża, jak również integrujący społeczeństwo lokalne.

To miało być w maju 2020 roku, ale będzie w paździeniku 2022 i będzie pięknie „Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie. „ Jan Paweł II

Dziękujemy za zaufanie i wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu Województa Małopolskiego, w ramach projektu: „Małopolska św. Janowi Pawłowi II”.

Koncert Papieski „Ciepło patrzy mi w oczy Bóg” – niedziela 9.10.2022 Rynek Myślenice
„Ciepło patrzy mi w oczy Bóg” – skąpany w oazowych pieśniach koncert papieski w Myślenicach. Wspomnienie św. Jana Pawła II

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *