W ramach Projektu „Po owocach ją poznacie. Rozwój działań Fundacji Owocnej poprzez profesjonalizację, edukację i promocję” w dniu 20 października 2022 roku odbyły się warsztaty. Zorganizowałyśmy spotkanie dedykowane wolontariuszom i ambasadorom naszej Fundacji, dotychczasowym i nowym. To niesamowite jak w twórczej i kreatywnej atmosferze, w międzypokoleniowym towarzystwie, można zrobić tak wiele. Kilkunastu osobowa grupa w wieku od 9 do 50+ zaangażowała się mocno. Jest to dla nas dobry prognostyk na przyszłość.

Z jednej strony członkowie spotkania poznali bliżej naszą Fundację, jej misję , wizję, wartości i cele działania, z drugiej zrealizowane projekty oraz te które są w planach. Wypełnili test wiedzy i wyszedł bardzo dobrze 🙂 Wolontariusze zintegrowali się, ucząc się przez zabawę poznali również rolę wolontariusza i zadania i możliwości jakie niesie ze sobą współpraca z Fundacją, o czym poinformowała nasza fundacyjna koordynatorka wolontariatu Edyta Marchewka. Przez znaczną część warsztatów uczestnicy spotkania wolontariusze i ambasadorki (z nami włącznie) mieli panel praktyczny na którym uczyli się komunikacji z otoczeniem, za pomocą nowych mediów. Tworzyliśmy wspólnie (partycypacyjnie) spot promujący działanie Fundacji Owocnej. Proces tworzenia mocno wciągnął wszystkich – bez wyjątku! Wolontariusze pod okiem trenera napisali scenariusz, rozpisali ujęcia, nagrywali poszczególne sekwencje, podzielili się rolami i wystąpili.

WOW! To było niesamowite, w oparciu o działanie „w tu i teraz” razem zrobiliśmy coś. Już nie możemy doczekać się by zobaczyć filmik. Spot będzie efektem finalnym tego wydarzenia. Będzie zachęcał do dołączenia do Fundacji Owocnej i motywował do działania w ramach np. wolontariatu w Fundacji. Hasłem przewodnim filmy są słowa: „AJ, AJ, AJ NIE NARZEKAJ – DZIAŁAJ!” Postaramy się by dotarł do jak największej liczby odbiorców.

Warsztaty poprowadziła: Kinga Siodłak – specjalistka od nowych mediów oraz promocji. Wolontariat Fundacji Owocnej oficjalnie od 20.10.2022 koordynuje Edyta Marchewka. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy Certyfikat. W ankiecie zadowolenia uczestnicy wysoko ocenili spotkanie 5 i 6, i większość z nich wyszła z chęcią do działania i współpracy z Fundacją.

Dziękujemy wszystkim za udział, wolontariuszom, ambasadorkom oraz prowadzącym szkolenie. Sprawdzenie naszego przygotowania nastąpi podczas najbliższego wydarzenia czyli: Dnia Produktu Polskiego, który odbędzie się dnia 5 listopada 2022 roku w gościnnych progach Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.


Galeria zdjęć z warsztatów:

DOŁCZ DO NAS – FUNDACJA OWOCNA TO TWOJA PRZESTRZEŃ ROZWOJU, WSPARCIA, REALIZACJI KREATYWNYCH PROJEKTÓW, BYCIA SOBĄ … ZAPRASZAMY!

Warsztaty dla Wolontariuszy i Ambasadorów Fundacji Owocnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *