Misją Owocnej jest integrowanie, scalanie, łączenie potencjałów dlatego pomimo „wiatru w oczy”, a niekoniecznie w żagle postanowiłyśmy zorganizować drugi Piknik Organizacji Pozarządowych, w partnerstwie z Miastem i Gminą Myślenice.

Pierwszy wrześniowy termin odwołany ze względu na deszczowe prognozy, 2 października miał być lepszy. Niestety i na ten termin pogodowego szału nikt nie zapowiadał (80% opadów). Zdeterminowane by działać podjęłyśmy decyzję – „robimy piknik tak czy inaczej.”

Lało uporczywie przez kolejny tydzień… okienka pogodowe pojawiały się sporadycznie i to na bardzo krótko, w niedzielę rano przy rozkładaniu namiotów serca nie raz zabiły nam mocniej, wiatr i jego mocniejsze porywy, ciemne chmury… Ufałyśmy, że będzie dobrze… Nie lało! Na marginesie ważne pierwsze w tej historii podziękowania dla Ali i Bartka Wasza pomoc była bezcenna (sztuka rozkładania namiotów opanowana 😉

Wielu ludzi pragnęło się spotkać, wielu chciało wspólnie świętować, zapewne dlatego Bóg był łaskaw. Deszczu nie było przez cały dzień, chmury się rozeszły i co było zaskoczeniem dla większości wyszło słońce. „Wiara czyni cuda.” Było pięknie. Ciepła atmosfera, życzliwości i współpracy była odczuwalna podczas całego pikniku.

Piknik prowadziłam z przyjemnością i niezwykle kompetentnym i pogodnym Andrzejem Starowiczem, ja czyli pasjonatka społecznych inicjatyw Małgorzata Miszczak – fundatorka Owocnej. Nad całym wydarzeniem czuwała profesjonalna Barbara Bylica – fundatorka Owocnej. Na naszym stoisku niezastąpione ambasadorki Owocnej: Edzia, Dorotka, Dominika, Karolina. Dziękujemy z całego serca, że jesteście! To kolejna okazja by działać razem, kolejny raz dumne jesteśmy i wdzięczne – otaczają nas serdeczne i mądre osoby. Najlepsze z możliwych połączeń!

To czas na chwalenie innych i chwalenie się!

Organizacje pozarządowe, firmy instytucje świadczące usługi dla lokalnej społeczności miały swoje stoiska promocyjne na których dóbr wszelakich nie brakowało. Rękodzieło, smakołyki, robótki ręczne… Coś dla ciała, coś dla ducha… Atrakcji moc!

Na scenie prezentacja NGO i firm – i czas na „chwalenie się” nie tylko tym co na stoisku, ale przede wszystkim tym co na co dzień za sprawą członków i członkiń organizacji czyni ten świat lepszym, w czym pomagają, w czym wspierają, co tworzą, jakie projekty realizują. Oj serce rośnie ile fantastycznych inicjatyw, ile bezcennych działań, ile społecznej pracy. Brawo, brawo, brawo. Również firmy biorące udział w pikniku na scenie promowały swe działania dedykowane społeczności lokalnej. Swą ofertę promował również MOKIS zapraszając na stoisko pełne atrakcyjnych innowacyjnych zajęć. Jak podkreśliła dyrektorka Natalia Nowacka, myślenicki ośrodek to „DOM” – miejsce działań, dla większości organizacji biorących udział w tym pikniku. Zaprosiła do współpracy i ta podczas pikniku została zadeklarowana w nowym związanym z Droginią projekcie.

Na scenie animacje i taniec za sprawą Kasi Reklińskiej, pod sceną fantastyczne pokazy: niezwykle uzdolnionych zawodniczek Klubu Lady Fitness z Myślenic oraz odnoszących nie lada sukcesy karateków MAK Byakko Myślenice.

Społeczność lokalna żywiołowo przyjęła nie tylko występy, wszystkie stoiska były oblegane, a dobra wszelakie rozeszły się jak świeże bułeczki. Na zakończenie II Integracyjnego Pikniku NGO – PIK w Myślenicach zagrał DJ Pablo.

Gala Owocnych Serc

To nasz pomysł by wyróżnić statuetką ludzi, którzy są otwarci na owocną współpracę, otwartych na pomaganie, uśmiechniętych i pogodnych, których cechą wspólną jest czynienie dobra, czynienie świata lepszym, ludzi i firmy z „sercem na dłoni’! Wyróżnienia wręczałyśmy wspólnie z zastępcą burmistrza Myślenic Mateuszem Sudrem.

W pierwszej edycji wyróżnienia otrzymali:

Agnieszka „Tola” Słomka, Czesław Bisztyga (nie był obecny na gali, statuetkę otrzyma wkrótce), Agnieszka Motyka Balonowy Świat i Kamil Brózda -PSB Mrówka.

Piąta statuetka – prototyp – symboliczna jest dla nas wszystkich społeczników z wielkim sercem, można ją będzie zobaczyć w siedzibie Fundacji Owocna.

Upominek i wspólne zdjęcie

I w tym roku, wszystkie organizacje, firmy, instytucje biorące udział w wydarzeniu otrzymały upominek zapakowany w jutową torbę z hasłem tegorocznej edycji pikniku #RazemMożemyWięcej.

O to nam chodzi o promocję, o integrację i o współpracę, o dobrą zabawę! Są pomysły i zapowiedź wspólnych działań. To się zadziewa za sprawą takich spotkań. Brawa dla NAS wszystkich!!!

Ziarna zostały zasiane. Jakie owoce wydadzą? Zobaczymy zapewne wkrótce.

Dziękujemy za zaangażowanie i udział w wydarzeniu:

Instytucjom: MOKiS Myślenice oraz CUS Myślenice.

Firmom: Balonowy Świat Agnieszka Motyka oraz PSB Mrówka, Restauracja Rekliniec, Stacja Winiarska, Bailar Warsztat Tańca, Projekt Zdrowie, Victoria Dance Studio.

Organizacjom: Fundacja Owocna, Stowarzyszenie Droginia dla Pokoleń, KGW Osieczany, KGW „Michalinki” z Zawady, KGW „Razem dla Zasani”, Stowarzyszenie „My Łęczanie”, KG Górne Przedmieście, Stowarzyszenie „Nasza Zasań”, KGW „Maliny” z Buliny, Lawendowe Zacisze, Stowarzyszenie „Przytul Sierściucha”,  MAT Myślenice czyli Myślenicka Akademia Talentów, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice, Terapia Zajęciowa, MAK czyli Myślenicka Akademia Karate Byakko,  LADY Fitness Akademia Tańca i Fitness Myślenice, Orzeł Myślenice, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych „Damy Radę”, LOT Myślenicka Brama Beskidów byli również przedstawiciele Fundacji ARTS, harcerzy i grup nieformalnych.

Mieszkańcom miasta i gminy Myślenice oraz gościom Dziękujemy z serca za wszelką pomoc przy realizacji wydarzenia: wolontariuszom, użyczającym namioty ławki i stoły, pracownikom technicznym, fotografom, dziennikarzom i wszystkim tym, którzy to czytają i udostępniają dalej.

Galeria: /zdj. Fundacja Owocna i MOKIS/

Ziarna zostały zasiane. Jakie owoce wydadzą? II NGO-PIK w Myślenicach 2.10.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *